У разі виявлення первинних симптомів хвороби в учасників освітнього процесу (висока температура, сухий кашель, лихоманка) –

1. Максимально ізолювати, забезпечивши індивідуальними захисними засобами (медична маска, рукавички),

2. Повідомити керівника, сестру медичну старшу, батьків,

3. Звернутися до лікаря для отримання консультації або подальшого обстеження.

У разі виявлення хворого вихованця чи працівника під час освітнього процесу керівник закладу освіти

1. Має забезпечити виконання таких заходів, як тимчасове обмеження входу до установи та користування приміщеннями.

2. У день виявлення хворого, включаючи можливих відвідувачів закладу, визначається перелік приміщень, у яких перебував хворий, та забезпечується обмеження їх використання та пересування по маршруту переміщення хворого.

3. У разі виявлення декількох хворих, які користувалися приміщеннями на одному поверсі, обмежується весь поверх, де вони знаходились.

4. Якщо декілька хворих перебували на різних поверхах, керівник видає наказ про тимчасове закриття закладу освіти.

5. Якщо особа з підозрою на вірус, у якої був контакт з хворим, класифікується як пацієнт, вона припиняє відвідувати заклад освіти протягом 2 тижнів, і здійснює дистанційне лікування під наглядом спеціального медичного закладу (амбулаторно вдома або стаціонарно в лікарні).

6. Якщо після відвідування закладу освіти підтверджуються підозри на хворобу (був контакт з хворим), необхідно звернутися у спеціальний медичний центр лікування та по можливості (задовільне самопочуття) не відвідувати лікувальний заклад, отримуючи консультації лікаря дистанційно.

7. Особа, відповідальна за встановлення системи екстреної комунікації з закладами охорони здоров’я, інформує такі заклади та батьків дітей, родичів – у разі виявлення дорослого хворого.

8. Керівник закладу освіти в обов’язковому порядку інформує органи управління освітою.

При копіюванні матеріалу активне посилання на сайт обов'язкове.